Uwaga !!! leca szyby w autach

Spośród wszystkich szkód komunikacyjnych zgłoszonych w 2013 r. do Gothaer TU niemal 10% związanych było z uszkodzeniami szyb.

Posiadanie ubezpieczenia szyb w Link 4  , AXAdirect  nie jest co prawda obowiązkowe, ale patrząc na statystyki wydaje się być po prostu rozsądnym rozwiązaniem. Wydaje się, że świadomość ubezpieczeniowa kierowców w Tylmanowej i Ochotnicy na temat tej ochrony wzrasta i właściciele samochodów dość powszechnie dokładają ją do swojej polisy na samochód. Często czynnikiem decydującym o zakupie ubezpieczenia jest to, że zgłoszenie wymiany lub naprawy szyby nie powoduje utraty zniżek na OC lub autocasco,

Ile kosztuje gwiazdka, a ile bycze oko?

Precyzyjne oszacowanie kosztu naprawy wymaga przede wszystkim określenia charakteru i zakresu prac do wykonania. Najczęściej spotykane pęknięcia to tzw. bycze oko (okrągłe uszkodzenie o średnicy ok. 1 cm) oraz „gwiazdka” (promieniście odchodzące od centralnego punktu niewielkie pęknięcia), które mogą zostać naprawione już za kilkadziesiąt złotych. Sprawa nieco się jednak komplikuje, również finansowo, gdy nie obędzie się bez wymiany całej szyby. W przypadku samochodów osobowych, sama praca serwisu w Szczawnicy takiej sytuacji powinna zmieścić się w przedziale cenowym od 60  do 200 zł, w zależności od tego, czy wymienia się przednie, boczne lub tylne szyby na uszczelkę, czy też wklejane do nadwozia. Do tej kwoty należy też doliczyć koszt nowej szyby, który zależy od marki i modelu samochodu – np. właściciel Forda Kuga  może kupi ją za ok. 400 zł, natomiast posiadacz BMW X5  za ok. 860 zł. Nieraz wymagany jest również zakup uszczelek, np. w wybranych modelach BMW, Toyoty czy Mazdy.

Zapraszam do Tylmanowej – poznaj ceny za ubezpieczenie szyb Twego samochodu

Share Button

Uwaga !!! leca szyby w autach

Tanie ubezpieczenie OC zadzwoń 600-433-525