Problem z akumulatorem – kup ubezpieczenie assistance w AXAdirect

W okresie zimowym poranną podróż samochodem np z Tylmanowej do Łącka może nam uniemożliwić awaria akumulatora. W takiej sytuacji nieoceniona będzie pomoc w ramach assistance – polecam ubezpieczenie w AXA Direct.

Akumulatory we współczesnych pojazdach eksploatowanych codziennie nie wymagają szczególnego nadzoru ze strony użytkownika. Podstawowym zabiegiem wydłużającym ich żywotność jest dbanie o czystość zacisków na biegunie dodatnim i ujemnym. Nowoczesne baterie bezobsługowe mają prąd samorozładowania o stosunkowo niskim natężeniu i nie jest konieczne ich doładowywanie, jak miało to miejsce jeszcze parę lat temu. Kierowcy nie muszą troszczyć się o wykonywanie procesu formowania, kontroli poziomu elektrolitu i jego gęstości.


Niestety, źle wykonane akumulatory potrafią odmówić posłuszeństwa bez żadnych niepokojących objawów. Innym powodem, prowadzącym do rozładowania lub uszkodzenia akumulatora w okresie zimowym, jest pozostawienie pojazdu bez rozruchu na 2-3 miesiące. Prowadzi to często do zasiarczenia płyt i nieodwracalnej utraty pojemności baterii samochodowej.

Dobrym rozwiązaniem na problemy z akumulatorem jest odpowiednie ubezpieczenie assistance w AXAdirect , które zapewni nam niezbędną pomoc. W takich sytuacjach wystarczy zadzwonić pod numer wskazany na polisie, aby po ok. 30 minutach przyjechał przedstawiciel firmy assistance i uruchomił nasz samochód. Jeżeli uruchomienie pojazdu na miejscu nie będzie możliwe, zostanie on bezpłatnie odholowany do specjalistycznego warsztatu. Ile zapłacisz za takie ubezpieczenie – mniej niż przypuszczasz sprawdź – Mirosław Mróz pośrednik ubezpieczeniowy PAUF

Share Button

Problem z akumulatorem – kup ubezpieczenie assistance w AXAdirect

Tanie ubezpieczenie OC zadzwoń 600-433-525
%d bloggers like this: