Młody kierowca z Ochotnicy Dolnej też może liczyć na zniżki

 AXA Direct przypomina, że jednym z czynników mających wpływ na wysokość składki – obok historii ubezpieczenia i posiadanych zniżek lub zwyżek – jest wiek kierowcy lub właściciela samochodu. Towarzystwa stosują różne definicje: niekiedy brany pod uwagę jest wiek takiej osoby (np. do 25 lub 28 lat), a czasem liczy się także staż posiadania uprawnień do kierowania samochodem (np. 1 lub 3 lata).

– W AXA Direct za młodego kierowcę uważamy osobę, która nie ukończyła 26. roku życia lub posiada prawo jazdy krócej niż 3 lata – mówi Monika Siwiec, specjalista ds. Ubezpieczeń w AXA Direct.


Należy pamiętać, że większość ubezpieczycieli posiada w ogólnych warunkach ubezpieczeń zastrzeżenie, iż w sytuacji, gdy szkodę spowoduje młody kierowca, który nie został zgłoszony podczas zawierania umowy ubezpieczenia, to wysokość należnego odszkodowania z AC lub też NNW zostanie obniżona o wskazany poziom. Zazwyczaj w takiej sytuacji odszkodowanie zostanie obniżone od 1 do 2 tys. zł lub 20-25% – w zależności od firmy.

AXA Direct zwraca jednak uwagę, że jej oferta (podobnie jak niektóre inne zakłady) przewiduje zachęty dla młodych kierowców.

– Zgłaszając młodego kierowcę podczas zawierania umowy, zapewniamy sobie, że nasze odszkodowanie nie zostanie pomniejszone o dodatkową franszyzę redukcyjną w wysokości 20%. Dodatkowo taka osoba, nawet jeśli nie jest właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu, nabywa już zniżki za bezszkodową jazdę w AXA Direct – podkreśla Monika Siwiec.

Share Button

Młody kierowca z Ochotnicy Dolnej też może liczyć na zniżki

Tanie ubezpieczenie OC zadzwoń 600-433-525
%d bloggers like this: