KUPUJESZ AUTO – Sprawdź samochód za darmo

cropped-chevrolet11.jpgKupujesz auto  – Sprawdź  samochód!

Historia Pojazdu to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocykla lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze pomogą potencjalnym nabywcom przede wszystkim w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu czy rzeczywiście sprzedający jest właścicielem oferowanego pojazdu, a nie nabył go w wyniku kradzieży.

Wszystkie dane w usłudze Historia Pojazdu otrzymuje się bezpłatnie. Wystarczy wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl

Czego dowiemy się z tego ministerialnego serwisu internetowego? Usługa wyświetla wszystkie istotne informacje gromadzone od chwili pierwszej rejestracji pojazdu w Polsce. Pozwala sprawdzić m.in. dane techniczne (takie jak pojemność i moc silnika czy rodzaj paliwa), terminy obowiązkowych badań technicznych, które przechodził pojazd (w tym informację o aktualnych badaniach) oraz informację, czy posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC.

W ten prosty sposób poznamy też liczbę właścicieli i województwo rejestracji auta, które nas jako potencjalnych nabywców interesuje i – co bardzo ważne – czy pojazd nie jest obecnie oznaczony w bazie jako kradziony. Wystarczy wejść na wyżej wymieniony serwis internetowy i wpisać trzy dane: numer rejestracyjny pojazdu (można spisać z tablicy rejestracyjnej), datę pierwszej rejestracji pojazdu (jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym), numer VIN (to unikalny numer pojazdu, który jest nadawany i umieszczany na pojeździe przez producenta, również wpisany w dowodzie rejestracyjnym). I wszystko będzie jasne.

Ubezpieczenie samochodu używanego

Zatem warto pamiętać: przed finalną transakcją nabycia auta używanego koniecznie należy sprawdzić historię kupowanego pojazdu. Również po to, by nie przeżyć rozczarowania w chwili ubezpieczania go lub wtedy, gdy pojawi się potrzeba wypłaty odszkodowania. Zawieranie umowy ubezpieczenia odbywa się na podstawie informacji przekazanych przez klienta. Pamiętajcie, że to na kliencie jako nabywcy spoczywa obowiązek sprawdzenia historii pojazdu. Klient jest zobowiązany dopełnić wszelkich starań, aby wykluczyć możliwość wejścia w posiadanie pojazdu niesprawnego technicznie (a więc takiego, którego nie można dopuścić do uczestnictwa w ruchu drogowym) lub nabytego  z naruszeniem przepisów prawa

Skorzystaj z promocyjnych ubezpieczeń samochodu w Tylmanowej