holowanie pojazdu – jak zaoszczędzić pieniądze podczas dzięki assistance w AXA Direct

www.ubezpieczenia.podhale.pl
axadirect
  Kierowcy  z Ochotnicy Dolnej posiadający samochody np. w wieku powyżej 10 lat często nie są zainteresowani dodatkowym assistance. Tymczasem w AXA Direct, to właśnie oni mogą zyskać najwięcej na odpowiednio dobranym wariancie usług pomocowych.Wraz z wiekiem pojazdu i częstotliwością jego eksploatacji rośnie ryzyko wystąpienia awarii. Assistance gwarantujące pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń, jak m.in. awaria akumulatora, skrzyni biegów, silnika, układu elektronicznego czy hamulcowego, skutecznie zabezpieczy właścicieli starszych pojazdów. Za kilkadziesiąt złotych rocznie będą mogli zaoszczędzić na wydatkach związanych z naprawą, holowaniem i zapewnieniem kontynuacji podróży kierowcy i pasażerów. W zależności od wybranego wariantu, assistance może gwarantować niezbędną pomoc w razie wypadku, awarii, kradzieży oraz innych nieprzewidzianych zdarzeń. Wsparcie po wypadku ubezpieczyciele gwarantują najczęściej bez dodatkowej składki. Wystarczy wykupić OC lub pakiet OC+AC. Można wówczas liczyć na holowanie pojazdu, jeżeli zostanie uszkodzony w wyniku kolizji. Bogatsze pakiety assistance, za które trzeba zapłacić dodatkową składkę, oferują szerszy zakres pomocy, w którego skład często wchodzą takie usługi jak: organizacja i pokrycie kosztów transportu podróżnych, noclegu w hotelu, wynajmu samochodu zastępczego, pomoc w razie zatankowania niewłaściwego paliwa, zamarznięcia paliwa czy awarii akumulatora. AXA Direct radzi jednak, aby przy wyborze warto zwrócić uwagę na zakres i ograniczenia, jakie zostały zawarte w umowie z ubezpieczycielem:Zakres ubezpieczenia – przy wyborze assistance konieczne jest dokładne przeanalizowanie zakresu, jaki obejmuje. Należy się upewnić, czy ubezpieczyciel udzieli pomocy zarówno w razie awarii pojazdu, jak i kolizji drogowej.
  • Minimalny limit odległości – im mniejsza wymagana odległość pomiędzy miejscem zamieszkania kierowcy a miejscem gdzie doszło do zdarzenia, tym lepsze ubezpieczenie assistance.
  • Ograniczenie liczby wykorzystanych świadczeń – niektórzy ubezpieczyciele wprowadzają ograniczenia. Klient może skorzystać z danego świadczenia 1 lub 2 razy w ciągu roku.
  • Rodzaje świadczeń, limity i sumy ubezpieczenia – najpopularniejszymi świadczeniami na rynku są naprawa na miejscu awarii lub holowanie do warsztatu. Ubezpieczając starszy samochód, należy zwrócić uwagę, czy ubezpieczyciel nie zastrzega sobie prawa do holowania wyłącznie do najbliższego autoryzowanego warsztatu, tzw. ASO. Jest to bardzo istotnie w przypadku starszych samochodów, których właściciele rzadko decydują się naprawę w ASO. Warto wówczas wybrać ofertę, w której to klient decyduje o miejscu, do którego pojazd ma być odholowany (do domu czy dowolnie wybranego warsztatu, w tym nieautoryzowanego).
  • Ograniczona dostępność – niektórzy ubezpieczyciele zmniejszają możliwość skorzystania z ubezpieczenia assistance dla klientów poprzez uniemożliwianie zawarcia umowy dla samochodów starszych niż 15-letnie. Są jednak ubezpieczyciele, którzy nie stosują takich ograniczeń.

Jeśli potrzebujesz dobrego ubezpieczenia skontaktuj się ze swoim Agentem – albo jak masz dużo czasu i cierpliwości …poszukaj i poczytaj  OWU kilku firm TU. Potrzebujesz pomocy tel.600-433-525