Ubezpieczenia : Auto , Dom, Firma

gaudi, barcelona, spain-1285294.jpg

Ubezpieczenie domu

Ubezpiecz z nami swój dom, mieszkanie czy gospodarstwo rolne.Duży wybór polis mobilnych , kompleksowe przygotowanie oferty - darmowa kalkulacja oferty.Ubezpieczenie nieruchomości chroni przed bardzo kosztownymi skutkami zniszczenia nieruchomości, ale także, w różnych wariantach, przed kradzieżą, dewastacją czy innymi szkodami związanymi z posiadanymi przez nas nieruchomościami.

Ubezpieczenie majątkowe

holiday home, summer house, house-177403.jpg

Ubezpieczenie domu/ gospodarstwa rolnego

Posiadanie własnego domu to dla wielu osób ogromny powód do radości. Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę, jak kosztowną jest nieruchomością, dlatego warto bardzo dobrze przemyśleć wybór właściwego ubezpieczenia, które zapewni nam najwięcej korzyści i zapewni rzeczywiste wsparcie w sytuacjach, które najbardziej tego wymagają. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia domu. Oferujemy mobilne ubezpieczenia majątkowe wielu ubezpieczycieli w tym WARTA, COMPENSA, UNIQA, ALLIANZ,ERGO HESTIA, LINK4, GENERALI.

Przed czym chroni ubezpieczenie domu i ile kosztuje?Ubezpieczenie domu zapewnia wypłatę odszkodowania w momencie, gdy poniesione przez nas szkody będą skutkiem zdarzeń losowych lub świadomą działalnością osób trzecich, na przykład złodziei. Umowa jest zawierana z ubezpieczycielem zwykle na okres 12 miesięcy, choć w niektórych towarzystwach można ubezpieczyć swój dom np. na 2 lub 3 lata, dużą popularnością cieszy się ubezpieczenie WARTA DOM KOMFORT na 3 lata. Kiedy umowa wygasa, można przedłużyć ją. Ciekawą ofertę dla ubezpieczenia gospodarstwa rolnego posiada COMPENSA i GENERALI AGRO ( dawniej Concordia Ubezpieczenia).Cena ubezpieczenia domu może różnić się w zależności od kilku czynników. Zwykle jest to wartość ubezpieczanej nieruchomości, a także zakres wybranej przez klienta ochrony. Na wyższą cenę polisy wpływ może mieć konstrukcja budynku (dom wykonany z drewna) lub lokalizacja, np. teren, który zagrożony jest powodzią lub podtopieniami. Z kolei niższą kwotę ubezpieczenia możemy uzyskać w momencie, gdy posiadamy bezszkodową historię ubezpieczenia, a w naszym domu zostały zamontowane zabezpieczenia antywłamaniowe.Ubezpieczenie domu – wyłączenia odpowiedzialności Istnieją jednak sytuacje, w których mimo iż doszło do szkody, ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Nazywamy to wyłączeniem odpowiedzialności. Informacje na ten temat znajdują się w każdych OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) i warto zapoznać się z nimi przed podpisaniem umowy z wybranym ubezpieczycielem. Do najczęstszych czynników mających na to wpływ można zaliczyć:celowe działania mające na celu wyłudzenie odszkodowania; ewidentna wina ubezpieczonego (np. niezamknięcie drzwi na klucz przed wyjazdem na urlop); zaniedbanie, np. brak właściwej konserwacji domu; wyłączenie szkodliwego działania niektórych czynników atmosferycznych, np. mrozu, pleśni i wilgoci. Jeśli nie wiesz, które towarzystwo ubezpieczeniowe posiada ofertę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb, odwiedź Nas i zasięgnij porady.
villa, house, architecture-4502016.jpg


Ubezpieczenie mieszkania

Własne mieszkanie to wymarzony azyl dla wielu z nas. Tym bardziej tak istotne jest, aby zapewnić naszemu majątkowi właściwą ochronę. Skutecznym rozwiązaniem jest wybór polisy mieszkaniowej, która chroni nasz dobytek przed niespodziewanymi zdarzeniami losowymi.

cinque terre, vernazza, village-2922470.jpg


Ubezpieczenie domu letniskowego

Domek letniskowy to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną z dala od zgiełku miasta. Jednak ze względu na to, że przez większość roku nie jest on zamieszkiwany, nie mamy pełnej kontroli nad tym, czy nie doszło do jego uszkodzenia ze względu na zdarzenia losowe czy akty wandalizmu. Rozwiązaniem, które zapewni nam poczucie spokoju i bezpieczeństwa o naszą nieruchomość, jest ubezpieczenie domku letniskowego.

san francisco, skyline, house-4674351.jpg

Ubezpieczenie domu w budowie

Ubezpieczenie domu w budowie jest polisą dobrowolną, ale tylko w przypadku, gdy jego budowę finansujemy z własnych środków. Jeśli korzystamy z pomocy finansowej banku, posiadanie ubezpieczenia domu w budowie jest koniecznością.

Ubezpieczenie domu w budowie – co obejmuje? Ubezpieczenie domu w budowie jest polisą dobrowolną, ale tylko w przypadku, gdy jego budowę finansujemy z własnych środków. Jeśli korzystamy z pomocy finansowej banku, posiadanie ubezpieczenia domu w budowie jest koniecznością.Podstawowy zakres tej polisy obejmuje ochronę murów i elementów stałych w przypadku zniszczenia. Ubezpieczenie domu w budowie gwarantuje ochronę przed działaniem następujących czynników np.:ognia; powodzi; zalania; huraganu; uderzenia pioruna; gradu; eksplozji; osuwania się ziemi. Ubezpieczenie domu w budowie może także zostać rozszerzone o ochronę przed włamaniem, ale dopiero w momencie, gdy zostaną zamontowane drzwi i okna, a więc budynek będzie znajdował się w stanie surowym zamkniętym. Tak jak w przypadku pozostałych ubezpieczeń nieruchomości, tak i tutaj posiadanie elementów antywłamaniowych może być wymagane przez ubezpieczyciela i może wpłynąć na ostateczną cenę polisy.Wyłączenie odpowiedzialności – kiedy polisa nie zadziała? Ubezpieczyciel w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia może zaznaczyć, w jaki sytuacjach klient nie może liczyć na otrzymanie pieniędzy z polisy. Warunki wyłączenia odpowiedzialności mogą różnić się w zależności od towarzystwa, dlatego przed podpisaniem umowy wiążącej należy się z nimi dokładanie zapoznać. Do wyłączenia odpowiedzialności w przypadku domu w budowie można zaliczyć:umyślne działania mające na celu wyłudzenie odszkodowania, np. spowodowanie eksplozji; przenikanie wód gruntowych; uderzenie pojazdu mechanicznego, który należy do pracowników lub domowników; nieprawidłowy montaż/wady konstrukcyjne; przeprowadzanie rozbudowy bez koniecznych pozwoleń nadzoru budowlanego; kradzież elementów zewnętrznych budynku i ogrodzenia; pękanie na skutek mrozu; stałe elementy przed ich zamontowaniem – ubezpieczenie zadziała, jeśli do kradzieży doszło, gdy budynek znajdował się w stanie surowym zamkniętym i posiadał odpowiednie zabezpieczenia oraz sprawny system alarmowy. W przypadku jakichkolwiek pytań lub pomocy przy wyborze polisy zachęcamy do odwiedzenia jednej z placówek Unilink lub kontaktu zdalnego.
casting horn, farm, house-2368494.jpg

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie nieruchomości

Każdy z nas chce cieszyć się spokojem i komfortem, jaki daje mu posiadanie własnego domu lub mieszkania. Aby jednak mieć pewność, że niezależnie od sytuacji losowych lub niechcianej działalności osób trzecich zapewniany sobie oraz swoim bliskim pełnię bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie nieruchomości. W Unilink posiadamy największy wybór ubezpieczeń majątkowych. Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze.

Ubezpieczenie nieruchomości – podstawowe informacje

Ubezpieczenie nieruchomości to rodzaj polisy, która gwarantuje ochronę domu, mieszkania, jak i garażu, domu w budowie czy domku letniskowego. Polisą mogą również zostać objęte budynki gospodarcze. Ubezpieczenie nieruchomości to polisa dobrowolna, jednak istnieją dwa wyjątki, w których jej posiadanie jest wymagane:

 • może zostać zażądane przez bank przy udzielaniu kredytu hipotecznego,
 • w przypadku gospodarstw rolnych, których powierzchnia przekracza 1 hektar.

Zakres ubezpieczeń nieruchomości

Zakres ubezpieczeń nieruchomości może różnić się w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Stąd dobrym wyborem jest porównanie interesujących nas ofert, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Może bowiem okazać się, że w tej samej lub podobnej cenie otrzymamy o wiele korzystniejszą propozycję.

Ubezpieczenie nieruchomości zwykle chroni przed zdarzeniami losowymi (pożar, zalanie, huragan, upadek samolotu, uderzenie samochodu), jak i działalnością osób trzecich (kradzież, zalanie przez sąsiada). Taką podstawową ochroną zwykle objęte są mury (ściany, dach, fundamenty) oraz elementy stałe (czyli trwale przytwierdzone). Ochronę podstawową można jednak rozszerzyć o:

 • pomieszczenia gospodarcze (w tym piwnicę i garaż);
 • ruchomości, łącznie ze zwierzętami domowymi;
 • powódź;
 • przepięcie;
 • wandalizm i dewastację;
 • stłuczenie elementów szklanych;
 • OC w życiu prywatnym;
 • ubezpieczenie NNW;
 • pomoc prawną;
 • domowe Assistance.
W razie jakichkolwiek pytań związanych z doborem ubezpieczenia nieruchomości zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi agentami,

Ubezpieczenie mobilne – kupisz bez wychodzenia z domu!

Promocje i Rabaty !

chcesz wiedzieć o aktualnych promocjach

dubrovnik, croatia, kings landing-512798.jpg
Enable Notifications    OK No thanks